Asi každý svého pejska nebo kočičku pravidelně odčervuje. Ochranu proti vnitřním parazitům máme poměrně hodně zažitou a dodržujeme ji. Jak je to ale s vnějšími parazity? Ti mohou ztížit život nejen našim čtyřnohým miláčkům, ale i nám. K nejběžnějším patří blechy a klíšťata.
Blechy mohou způsobit alergické reakce a kožní problémy, zamořit celou domácnost a způsobit pěknou pohromu. Nikdo si je nechce nechat zavléct domů.
Klíšťata jsou nebezpečná především v možnosti přenosu nebezpečných chorob. Až třetina jich může být nakažena lymskou boreliózou. Tato nemoc je postrachem pro lidi i zvířata.
Oba tyto parazity si váš pejsek může donést domů z běžné procházky venku. A nevyhýbají se ani kočkám.
Boj s parazity je třeba zacílit na prevenci. Předejdeme tím nemocem i zamoření domácnosti. Věděli jste, že většina blech se nachází v prostředí, nikoliv na psovi? Pokud vidíte na zvířeti blechy, vězte, že vaše domácnost je již zamořena, a nejedná se pouze o psí pelíšek. Kladou vajíčka do prostředí, zejména tam, kde se pes pravidelně pohybuje.
Blechy a všenky mohou zvíře napadnout během celého roku, dokonce i v zimě. Klíšťata jsou aktivní od 4°C, takže při mírné zimě se také může stát, že vás bude po návratu zvenku čekat v srsti vašeho mazlíčka nemilé překvapení.
Jak se účinně bránit a předejít všem těmto lapáliím? Stačí velmi jednoduchý krok, a to aplikace pipety, kterou určitě sami zvládnete. Pipeta Fypryst je k dostání ve zverimexech nebo v ordinaci veterináře. Ten vám také může aplikaci ukázat, pokud si nevíte rady. Je to ale opravdu snadné a rychlé. Obsah ampulky se zkrátka nakape na kůži, v místě mezi lopatkami zvířete. Důležité je zvíře 2 dny předem a 2 dny po aplikaci přípravku nekoupat, aby se správně vstřebal.
Váš pejsek nebo kočička budou chránění proti vnějším parazitům po dobu 4 týdnů. Na výběr je spot on pro psy a spot on pro kočky.