Hodil by se vám přivýdělek nebo rovnou nová práce? Při hledání můžete zaúkolovat známé, využít vývěsku Úřadu práce, procházet internetovou a tištěnou inzerci, ptát se osobně u firem a rozesílat na vlastní pěst životopisy. Další variantou, ještě ne tak rozšířenou, ale se slibnou budoucností, je registrace u pracovní agentury. Jak to vlastně funguje? A jak se brigády přes takovou agenturu hledají?
Přes agenturu jste možná hledali brigády jako studenti, takové pracovní agentury existují totiž již roky ve větších městech a dokážou nabídnout práci s nástupem třeba už druhý den. Personální agentura funguje jako zprostředkovatel mezi tím, kdo shání zaměstnance, a tím, kdo práci hledá. Dnes řada agentur funguje přes internet a zprostředkovávají práci ve všech lokalitách ČR. Finance získávají od těch, kdo práci nabízí, jakmile jim seženou zaměstnance. Pokud by o vás někdo za nalezení brigády chtěl peníze dopředu, nic neplaťte a ruce pryč, je to protizákonné.
Brigády dnes nehledají jen studenti, ale jsou atraktivní i pro ženy na MD, důchodce nebo zaměstnance, kteří si potřebují přivydělat ke své práci. Někdy se podaří dokonce najít práci s nástupem už druhý den, což se hodí, pokud máte z ničeho nic volno ve škole a chcete čas smysluplně využít. Velmi často se to týká práce u pokladen obchodních řetězců nebo doplňování zboží.
K seriózním pracovním agenturám patří Žirafa.cz. Tato společnost provozuje i stránky s inzercí brigád nejlepsibrigady.cz. Zda má daná agentura licenci od Ministerstva práce a sociálních věcí lze snadno ověřit na internetu. U Žirafy se můžete zaregistrovat, což zahrnuje vyplnění formuláře a zaslání životopisu, máte pak ještě větší šance, že vás osloví s vhodnou nabídkou.